مدارك مورد نياز براي مصاحبه دوره مشترك بين المللي

  "معاونت بين­ الملل دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي"

 

شرايط پذيرش دانشجو در دوره­ مشترك كارشناسي­ارشد مهندسي نقشه­ برداري

گرايش‌هاي مهندسي سيستم­هاي اطلاعات جغرافيايي (GIS) و مهندسي سنجش از دور (RS)

 

 پذيرش دانشجو در دوره مشترك مهندسي نقشه­ برداري ميان دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي و دانشگاه Twente هلند، و در دو گرايش مهندسي سيستم­هاي اطلاعات جغرافيايي (GIS) و مهندسي سنجش از دور (RS) با شرايط ذيل انجام خواهد شد:

1- پذيرش دانشجو در اين رشته‌ها به صورت نيمه متمركز بوده و پس از معرفي 3 برابر ظرفيت از سوي سازمان سنجش و آموزش كشور، از داوطلبين جهت انجام مصاحبه حضوري در دانشگاه صنعتي خواجه ‌نصيرالدين طوسي دعوت به عمل خواهد آمد.

2- مدت دوره‌ها 18 ماه و شامل 24 واحد درسي (Module) خواهد بود كه ابتدا 18 واحد آن به مدت تقريبي 13 ماه در دانشكده مهندسي نقشه‌برداري دانشگاه صنعتي خواجه ‌نصيرالدين طوسي و سپس 6 واحد ديگر به مدت تقريبي 5 ماه در دانشكده ITC دانشگاه Twente هلند گذرانده خواهد شد. اين دوره شامل طرح و ارائه پايان‌نامه كارشناسي ارشد نيز خواهد بود كه به صورت مشترك توسط اساتيد هر دو دانشگاه راهنمايي خواهد شد. تمامي مراحل تهيه، نگارش و دفاع از موضوع پيشنهادي پايان‌نامه در دانشگاه Twente انجام خواهد شد و پس از آن دانشجو براي انجام پايان­نامه و برگزاري جلسه دفاعيه به دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي باز خواهد گشت. لازم به ذكر است كه درصورت تقبل هزينه­ مورد نظر دانشگاه Twente توسط دانشجو، اقامت وي به منظور گذراندن مراحل انجام و دفاع از پايان­نامه در كشور هلند بلامانع است.

3- ادامه تحصيل دانشجويان در هر نيمسال منوط به كسب امتيازات لازم در نيمسال قبلي مي‌باشد.

4- كلاس‌ها در طول اين دوره در ايران غالبا به زبان انگليسي و در كشور ميزبان كلا به زبان انگليسي خواهد بود. پيش از اعزام دانشجويان به كشور هلند ارائه يكي از مدارك زبان انگليسي تافل (IBT) با حداقل نمره 79، IELTS با حداقل نمره 6 و يا Cambridge با حداقل سطح CPE/CAE مورد نياز است.

5- هزينه ريالي تحصيل در دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي به ازاي هر دانشجو (صرفاً در دو رشته مذكور) معادل 250.000.000 ريال خواهد بود و هزينه ارزي دوره در دانشكده ITC دانشگاه Twente نيز معادل 9.000 يورو است كه قابل پرداخت به دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي مي­باشد. قابل ذكر است كه هزينه مربوط به دانشگاه Twente شامل تمامي مخارج دانشجو اعم از شهريه دانشگاه و هزينه اقامت در مدت تحصيل در اين دانشگاه مي­باشد.

تبصره 1: دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي تعهدي از نظر تامين خوابگاه و وام شهريه دانشجويي در طول تحصيل در ايران ندارد.

تبصره 2: به تعدادي از متقاضيان داراي رتبه هاي 1 تا 10 آزمون سراسري كارشناسي ارشد در اين رشته در صورت قبولي در مصاحبه ورودي، كمك هزينه تحصيلي تعلق خواهد گرفت.

تبصره 3: به تعدادي از دانشجويان استعداد درخشان دانشگاه هاي رتبه اول كشور مطابق با رتبه بندي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، در صورت قبولي در مصاحبه ورودي، كمك هزينه تحصيلي تعلق خواهد گرفت.

7- دانشجويان در مدت تحصيل در دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي تابع مقررات آموزشي جمهوري اسلامي ايران و در مدت تحصيل در دانشكده ITC دانشگاه Twente تابع مقررات آموزشي كشور هلند خواهند بود.

8- دانشجويان پس از اتمام دوره، مدرك كارشناسي ارشد در رشته سيستم­هاي اطلاعات مكاني (GIS) يا سنجش از دور (بسته به رشته انتخاب شده توسط دانشجو) از دانشكده مهندسي نقشه­ برداري دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي و مدرك كارشناسي ارشد (M.Sc.) در رشته Geoinformatics از دانشكده ITC دانشگاه Twente دريافت خواهند نمود.

9- دانشجويان ذكور كه مشمول خدمت مقدس سربازي هستند، در طول اين دوره از معافيت تحصيلي برخوردار خواهند بود. همچنين با توجه به قوانين سازمان نظام وظيفه عمومي، اين دانشجويان نبايد هيچگونه منعي جهت تحصيل و خروج از كشور داشته باشند.

10- دانشجويان لازم است در روز مصاحبه مدارك زير را همراه داشته باشند:

     الف - مدارك شناسائي (اصل كارت ملي و شناسنامه).

     ب دانشنامه و اصل ريزنمرات كارشناسي و يا اصل گواهي موقت فراغت از تحصيل.

      ج - گواهي اشتغال به كار درصورت شاغل بودن.

      د ارائه مدرك زبان معتبر درصورت اخذ.

     ه-    اصل فيش واريزي به مبلغ 500،000 ريال بابت هزينه انجام مصاحبه، واريزي به حساب 2177489001006   بانك ملي ،بنام درآمدهاي متمركز دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي.

 

نكته مهم:

باتوجه به برگزاري مصاحبه در روزهاي سه شنبه مورخ 97/4/19 و چهارشنبه مورخ 97/4/20، دانشجويان لازم است مدارك فوق را جهت بررسي تا تاريخ 97/4/16 به ايميل زير ارسال نمايند:

Silavi@alborz.kntu.ac.ir

 

تعداد بازدید:
2023
تاریخ:
1397/04/09
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.