مقاطع تحصيلي

 

دروس کارشناسی

 

در مقطع کارشناسی، این گروه مسئولیت برنامه ریزی و هماهنگی قسمت عمده ای از دروس کارشناسی مهندسی نقشه برداری را دارا است. دروس این گروه در این دوره را می توان به دو دسته دروس نقشه برداری و ژئودزی طبقه بندی کرد. جداول زیر فهرست این دروس را همراه با نیم سال اخذ آنها نشان می دهند:

 

 

         دروس نقشه ­برداری

 

ردیف

نام درس

نیم سال اخذ

ردیف

نام درس

نیم سال اخذ

1

نقشه برداری 1

دوم

9

تکنولوژی مصالح ساختمان

چهارم

2

عملیات نقشه ­برداری 1

دوم

10

دستگاه های پیشرفته

پنجم

3

نقشه برداری 2

سوم

11

عملیات دستگاه های پیشرفته

پنجم

4

عملیات نقشه­ برداری 2

سوم

12

زبان تخصصی (مشترک)

پنجم

5

الکترونیک فاصله یاب

سوم

13

هیدروگرافی

ششم

6

استاتیک

سوم

14

نقشه ­برداری زیرزمینی

ششم

7

نقشه برداری مسیر

چهارم

15

نقشه برداری ژئودتیک

ششم

8

عملیات نقشه­ برداری مسیر

چهارم

16

راه­سازی

ششم

 

                     

 

        دروس ژئودزی

 

ردیف

نام درس

نیم سال اخذ

ردیف

نام درس

نیم سال اخذ

1

ژئومورفولوژی

اول

7

ژئودزی 2

ششم

2

هندسه دیفرانسیل

سوم

8

ژئودزی فیزیکی

هفتم

3

ژئودزی 1

چهارم

9

ژئودزی ماهواره ای

هفتم

4

تئوری خطاها

چهارم

10

میکروژئودزی

هفتم

5

نجوم ژئودزی

پنجم

11

جزر و مد

هفتم

6

سرشکنی و آزمون

پنجم

12

 

 

 

  مقطع کارشناسی ارشد 

 

پذیرش دانشجو در این مقطع از تحصیلات تکمیلی در این دانشکده و دانشگاه از طریق آزمون سراسری صورت می پذیرد. در حال حاضر ظرفیت پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد در این گروه مهندسی سالیانه 8 نفر است. این دانشجویان پس از گذراندن دروس پایه، تخصصی و اختیاری لازم در سال اول تحصیل، وارد مرحله پژوهشی شده و با انتخاب یک موضوع تحقیقاتی و به سرانجام رساندن آن موفق به کسب درجه کارشناسی ارشد نقشه برداری در گرایش ژئودزی خواهند شد.

 

     دروس کارشناسی ارشد گروه ژئودزی

 

این گروه مهندسی پر سابقه ترین گروه دانشکده ی مهندسی نقشه برداری در بخش تحصیلات تکمیلی است. آغاز    دوره ی تحصیلات تکمیلی در این گروه به سال ... بر می گرددکه در آن از مشارکت علمی دانشگاه های معتبر و صاحب نام دنیا در عرصه ی ژئودزی استفاده شد. با تامین نیروی متخصص مورد نیاز، بخش آموزش این دوره تدریجا به اعضای هیات علمی این گروه که دانش آموختگان این رشته از کشور های به نام دنیا در ژئودزی بوده و در دانشکده مشغول به کارند واگذار شد.

 

این گروه در دوره­ی کارشناسی ارشد ژئودزی مطابق با ضوابط آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری در دو دوره ی آموزشی و پژوهشی به آموزش نیروی متخصص مورد نیاز این کشور می پردازد: در بخش آموزش، این گروه تلاش می کند تا جدید ترین دستاوردهای علمی ژئودزی و چالش های پیش روی آن را در زمینه های:

ژئودزی هندسی ماهواره ای،

ژئودزی جاذبی ماهواره ای،

ژئودزی فیزیکی،

مطالعات خاص در ژئودزی و

ژئودزی دینامیک

ارائه نماید. بررسی عناوین پایان نامه های کارشناسی ارشد در این گروه نشان می دهد که دانش آموختگان این مقطع در ارتباطی تنگاتنگ با صنعت همواره درصدد تحلیل مسائل و نیاز های روز این بخش بوده و می باشند. پروژه های پژوهشی دانشجویان غالبا در جهت رفع نیاز های اجرایی تعریف و دنبال می گردد.

 

مقطع دکتری

 

پذیرش دانشجو در  این مقطع از تحصیلات تکمیلی در این دانشکده و دانشگاه منحصرا از طریق آزمون سراسری و انجام مصاحبه حضوری صورت می پذیرد. این دانشجویان پس از گذراندن دروسی که متناسب با زمینه های فعالیت موجود در گروه برنامه ریزی می گردد، با تهیه پروپوزال موضوع دکترا و از سال دوم به بعد وارد مرحله پژوهشی شده و با به سرانجام رساندن آن موفق به کسب درجه دکترای تخصصی در رشته نقشه برداری و در گرایش ژئودزی خواهند شد.

در حال حاضر این گروه با دو دانش آموخته و 5 دانشجوی دکترا در زمینه های مطالعاتی فیزیکال ژئودزی و ژئودینامیک در دو فرایند  آموزشی و پژوهشی دانشکده مشغول به فعالیت است.

 

 

 

تاریخ به روز رسانی:
1395/02/25
تعداد بازدید:
439
دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی
دانشكده مهندسي نقشه برداري
تهران، خيابان وليعصر،بالاتر از ميدان ونك، تقاطع ميرداماد
كد پستي 15433-19967 
تلفن : 88877071 021                  نمابر: 88786213 021
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.